کلدانی ایران رودخانه سیل کن گلابدره وقوع سیل

کلدانی: ایران رودخانه سیل کن گلابدره وقوع سیل دربند تجریش

گت بلاگز آذربایجان غربی جمع خوانی قرآن کریم یکی از راه‌های زیاد کردن معرفت الهی است

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه آذربایجان غربی گفت: جمع خوانی قرآن کریم باعث زیاد کردن معرفت الهی شده است و بلایای دنیایی را از ملت کشور عزیزمان ایران دور

جمع خوانی قرآن کریم یکی از راه‌های زیاد کردن معرفت الهی است

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه؛ حجت الاسلام والمسلمین کریم حسین خانی در نشست با خادمان برگزاری جمع خوانی قرآن کریم در ارومیه که در محل دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار کرد: یاد و خاطره شهدا و امام شهدای کشور عزیزمان ایران اسلامی که باعث آزادی خرمشهر و در نهایت کشور عزیزمان ایران اسلامی شدند را گرامی می داریم و امید داریم که خداوند متعال نصرت خود را مشمول بر حال مدافعین حرم و تمامی رزمندگان اسلام کند.
وی افزود: وارد ماه رمضان ماه بركت، رحمت و مغفرت و انس با قرآن می شویم و اگر به صورت واقعی بخواهیم مسلمان و مؤمن به خداوند باشیم هیچ گاه از شکرگزاری دست نمی کشیم و باید هوشیار باشیم که روزهای ماه رمضان، روزهای معمولی نیستند و مشمول بر عالی ترین ساعات و شب هاست که نفس کشیدن در این ماه ثواب و عبادات مقبول درگاه احدیت است.

عبارات مهم : آمادگی
حسین خانی خاطرنشان کرد: باید در خود آمادگی ایجاد کنیم و بدون آمادگی وارد مهمانی خداوند نشویم آیا که مهمانی معمولی نیست و میزبانمان خداوند متعال است از این رو باید به زندگی خود سر و سامان دهیم و با صورت ای قشنگ وارد این ماه شویم و هر فردی نسبت به آمادگی خود از این ماه فیض می برد.
وی بیان کرد: لذت های ماه رمضان درجه بندی دارد و نباید به ظاهر توجه کنیم و باید به باطن و درون این کارها بیاندیشیم و نهایت استفاده را با زیاد کردن معرفت الهی از این ماه ببریم.
رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه آذربایجان غربی با اشاره به روایتی از امام سجاد (ع) گفت: برداشت بعضی از مردمان از ماه رمضان گرسنگی و تشنگی است و عده ای در این میان از دریای رمضان نهایت استفاده را جهت دنیا و آخرت خود می برند که می توان گفت این افراد نهایت استفاده از ماه مهمانی خداوند متعال را برده اند.

وی تصریح کرد: یکی از وظایف ماست که به یکدیگر تذکر دهیم و از وظایفی که باید انجام دهیم همدیگر را آگاه کنیم تا متوجه شویم که در چه ماه و در چه محفلی قرار داریم و خادمان برگزاری جمع خوانی باید نهایت خدمت را به مردم کنند تا بتوانند همانند دیگران از نعمات این ماه بهره برداری کنند.
حسین خانی با اشاره به آیه ای از قرآن کریم تأکید کرد: یکی از برکات ماه رمضان سفره های قرآنی است و نباید هیچ هدر رفتی در این میان وجود داشته باشد و اگر کسی یک کار خوب و حسنه ای انجام دهد و مردم را به آن سوق دهند و مردم را در آن مهم دخیل کند جهت او هم نیز ثوابی وجود دارد و از آن بهره خواهد برد.
رئیس دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی اظهار کرد: تلاوت قرآن کریم به خاص جمع خوانی قرآن کریم بلایای دنیا را از ما و ملت ما دور می کند و در آخرت خداوند متعال پاداش چنین اموری را به ما عنایت می کند و خادمان جمع خوانی نیز از این مورد مستثنی نیستند.

انتهای پیام/م

واژه های کلیدی: آمادگی | خداوند | استفاده | ماه رمضان | آذربایجان | آذربایجان غربی | ارومیه | جمع خوانی کریم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog