کلدانی ایران رودخانه سیل کن گلابدره وقوع سیل

کلدانی: ایران رودخانه سیل کن گلابدره وقوع سیل دربند تجریش

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی اکران فاز دوم دنیای بورس

پس از یک تجربه موفق از فعالیت با مخاطبان حرفه ای، فاز دوم سایت تحلیلی «دنیای بورس» با دسترسی عمومی راه اندازی شد. همزمان با زیاد کردن نقدینگی سرگردان در اقتصاد

اکران فاز دوم دنیای بورس

اکران فاز دوم دنیای بورس

عبارات مهم : بازار

آماده باش بورس جهت جذب نقدینگی

پس از یک تجربه موفق از فعالیت با مخاطبان حرفه ای، فاز دوم سایت تحلیلی «دنیای بورس» با دسترسی عمومی راه اندازی شد. همزمان با زیاد کردن نقدینگی سرگردان در اقتصاد انتظار می رود بازار اطلاعات انحرافی داغ شود. امری که نه تنها موجب سردرگمی فعالان اقتصادی می شود، بلکه زمینه ساز التهاب در بازارها خواهد شد. بنابراین، گروه رسانه ای «دنیای اقتصاد» از امروز و در جهت بیانیه ماموریت خود، از مرجع فوری ترین تحلیل های بورسی رونمایی کرده است.

گروه رسانه ای «دنیای اقتصاد» قصد دارد دوره جدیدی از فعالیت خود در سایت تحلیلی «دنیای بورس» را شروع کند. در مرحله نخست، کار حرفه ای با مخاطبان تخصصی تجربه موفقی را جهت ما به همراه داشته و اکنون وقت آن رسیده وارد فاز بعدی شویم. به این ترتیب قرار است محتوای سایت «دنیای بورس» جهت عموم قابل دسترس شود تا بتوان در جهت اجرای بیانیه ماموریت «دنیای اقتصاد» گامی تازه برداشت. «فاز دوم چیست؟»، «چرا قرار است چنین فازی اجرا شود؟» و «برنامه آینده چه خواهد بود؟» سه پرسشی خواهند بود که در این نوشتار بررسی می شوند.

اکران فاز دوم دنیای بورس

سنت شکنی در بازار سرمایه

«دنیای بورس» از وقت راه اندازی توانست تجربیات ارزشمندی را از همراهی با مخاطبان حرفه ای کسب کند و کارنامه موفقی را به ثبت رساند. این تیم تحلیلی با نشانه از بین بردن عادت غلط «سیگنال فروشی» و جایگزین کردن آن با «قدرت تحلیل» شروع به کار کرد. این وقت سنجشی بود تا اثبات شود قدرت تحلیل تا چه حد می تواند به رویکرد سیگنال فروشی غلبه کند. بر مبنای تجربیات این دوره می توان نتیجه گرفت که هیچ تحلیلی، خواه بنیادی و خواه تکنیکال، به تنهایی نمی تواند به کسب سود بهینه بینجامد. به عبارت دقیق تر، شناسایی ریسک ها و وقت ها در بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران به صورت پازلی است که با تکمیل اجزای آن می توان دقیق ترین تصمیم گیری مالی را داشت.

پس از یک تجربه موفق از فعالیت با مخاطبان حرفه ای، فاز دوم سایت تحلیلی «دنیای بورس» با دسترسی عمومی راه اندازی شد. همزمان با زیاد کردن نقدینگی سرگردان در اقتصاد

«دنیای بورس» در فاز نخست فعالیت خود توانست نشان دهد با توجه به ریسک پذیری و واکنش‌ها متفاوت فعالان اقتصادی، تقلید کورکورانه از سیگنال ها نمی تواند راه حل مناسبی جهت کسب سود باشد. به بیان ساده، به جای آنکه پیشنهادها صرفا بر اساس نتیجه های ارائه شوند، تقویت قدرت تحلیل کمک کرد سرمایه گذاران بتوانند وقت های سودآوری را شناسایی و از آنها بهره مند شوند. این تجربه موفق با بازدیدکنندگان تخصصی اعتبار ای جهت تعمیم این رویکرد در سطح عمومی بازار سرمایه به شمار می آید. بر این مبنا اکنون قصد داریم در فضایی عمومی به ارائه تحلیل بپردازیم تا روحیه تحلیل پذیری در میان بورس بازان تقویت شود که در نهایت به تعمیق و توسعه بورس پایتخت کشور عزیزمان ایران می انجامد.

منشأ اجرای زودهنگام

توجه به چند توصیه اساسی باعث شد تا اجرای فاز دوم «دنیای بورس» تسریع شود. نخستین مساله به فضای اقتصادی-سیاسی کشور بازمی گردد؛ جایی که نگرانی های بسیاری از سوی عموم مردم مشاهده می شود. زیاد کردن انتظارات تورمی و نااطمینانی های غیراقتصادی باعث شده است اند بازارهای متفاوت دچار نوعی سردرگمی و نوسان نامتعارف شوند. بر این اساس بازارهای متشکل و شرکت یافته ای مانند بورس می توانند ضربه گیر قدرتمندی جهت جلوگیری از تلاطم های قیمتی باشند. زیاد کردن پرشتاب حجم نقدینگی بااهمیت ترین معضل فعلی اقتصاد کشور محسوب می شود که باید جهت کم کردن تبعات تورمی و همچنین بی ثباتی بازارها با کمترین هزینه مهار شود. متاسفانه راهکار فعلی سیاستمداران سرکوب قیمت ها هست، مسیری که نه به لحاظ نظری و نه تجربی موثر نبوده است.

در این شرایط، بازار بدهی و سهام می توانند نقش مهمی در جذب این نقدینگی داشته باشند. با توجه به آنکه ورود نقدینگی به این بازارها اثرات تورمی حداقلی را دارد شاید عالی ترین وقت جهت اقتصاد کشور باشد که نه تنها پول های سرگردان را مهار کند، بلکه به تقویت بخش شخصی و تولید داخلی بپردازد. این مساله یکی از دلایلی است که گروه رسانه ای «دنیای اقتصاد» تصمیم گرفت بر اساس بیانیه ماموریت خود اقدام به بازگشایی سریع تر محتوای تحلیلی سایت «دنیای بورس» کند.

اکران فاز دوم دنیای بورس

در سوی دیگر، یکی از بااهمیت ترین پرسشها کشور شیوع اطلاعات گمراه کننده (misinformation) در سطح عمومی هست. نبود رسانه های هدفمند و ضعف بنیه علمی فعالان و سیاست گذاران یکی از دلایل شیوع تفکرات انحرافی در جامعه هست. عاملی که به شدت جامعه مدنی را از مسیر پیشرفت منحرف می کند. به نظر می رسد با متلاطم شدن فضای اقتصادی، این رویکرد شدت یافتن شود و باید نسبت به شیوع داده های نادرست و غیرقابل استناد هوشیار بود.

مسائل مزبور در کنار بازخوردها و نظرسنجی هایی که طی این مدت انجام شده است اجرای فاز دوم را بیش از پیش مهم نشان می داد. بنابراین با عمومی شدن سایت تحلیلی «دنیای بورس» تلاش می شود تا تفکرات صحیح و بنیادی در اختیار بخش بزرگ تری از جامعه قرار گیرد.

پس از یک تجربه موفق از فعالیت با مخاطبان حرفه ای، فاز دوم سایت تحلیلی «دنیای بورس» با دسترسی عمومی راه اندازی شد. همزمان با زیاد کردن نقدینگی سرگردان در اقتصاد

گام بعدی همراه با مخاطبان

بنا بر آنچه اشاره شد «دنیای بورس» تلاش می کند تقویت قدرت تحلیل سرمایه گذاران و زیاد کردن ساختن فرهنگ را به عنوان ماموریت های اساسی خود مد نظر قرار دهد. تحلیل پذیری بورس کمک می کند بازار در فضایی پایدارتر حرکت کند و در نتیجه با کسب اطمینان زیاد در جامعه می تواند توسعه یابد. ساختن فرهنگ نیز چه در سطح عمومی و چه در سطح تصمیم گیران می تواند از طریق ارائه وقت ها و ابزارهای کارآمد بازارهای مالی صورت گیرد. امری که در نهایت می تواند به مطالبه عمومی سیاست های مناسب اقتصادی-سیاسی منجر شود. امید است بعد از یک تجربه موفق دیگر در این مرحله، «دنیای بورس» فاز بعدی خود را در شرایطی مطلوب تر شروع کند. در این برنامه قرار است «خدمات اختصاصی» جهت مخاطبان مد نظر قرار گیرد که می تواند مشمول بر شرکت ها، بنگاه ها و فعالان اقتصادی باشد. شرح زیاد مرتبط با این فاز به تدریج اعلام می شود، لیکن مستلزم دریافت بازخوردهای تازه از مخاطبان خواهد بود.

اکران فاز دوم دنیای بورس

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | اقتصاد | اقتصاد | اقتصادی | حجم نقدینگی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog