کلدانی ایران رودخانه سیل کن گلابدره وقوع سیل

کلدانی: ایران رودخانه سیل کن گلابدره وقوع سیل دربند تجریش

گت بلاگز اخبار بین الملل اخراج معاون مدیر پلیس فدرال آمریکا

دادستان کل آمریکا اعلام کرد، اخراج “اندرو مک‌کیب”، قائم مقام مدیر پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) فوراً اجرا خواهد شد؛ اخراج ناگهانی و غیرمنتظره‌ای که می‌تواند بر

اخراج معاون مدیر پلیس فدرال آمریکا

اخراج معاون مدیر پلیس فدرال آمریکا

عبارات مهم : آمریکا

دادستان کل آمریکا اعلام کرد، اخراج “اندرو مک کیب”، قائم مقام مدیر پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) فوراً اجرا خواهد شد؛ اخراج ناگهانی و غیرمنتظره ای که می تواند بر بخش اعظم حقوق بازنشستگی مک کیب تاثیر بگذارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی راشاتودی، اخراج اندرو مک کیب از سوی اداره مسئولیت حرفه ای اف بی آی پیشنهاد شده است بود. این اخراج بعد از آن صورت گرفت که گزارش همچنان محرمانه بازرس کل وزارت دادگستری مشخص کرد که مک کیب در انجام تحقیقات درخصوص استفاده هیلاری کلینتون از سرور شخصی جهت پیگیری به ایمیل هایش در دوران تصدی اش به عنوان وزیر امور خارجه آمریکا سوءمدیریت داشته است.

جف سشنز، دادستان کل آمریکا درخصوص این تصمیم خود گفت: براساس گزارش بازرس کل وزارت دادگستری، داده های دفتر مسئولیت حرفه ای اف بی آی و توصیه مقام ارشد این اداره اندرو مک کیب از سمت معاونت مدیر اف بی آی اخراج شد که این تصمیم فوراً اجرا خواهد شد.

اخراج معاون مدیر پلیس فدرال آمریکا

اخراج مک کیب روز جمعه تنها دو روز قبل از بازنشستگی اش اعلام شد. این اخراج می تواند بر بخش اعظم حقوق بازنشستگی اش که بعد از 21 سال خدمت در اف بی آی سزاوار آن بود، تاثیر بگذارد.

سشنز با اشاره به گزارشات بازرس کل وزارت دادگستری و دفتر مسئولیت حرفه ای اف بی آی گفت: مک کیب در چندین مورد بدون اجازه، اطلاعاتی را به رسانه ها و مطبوعات افشا کرده بود.

دادستان کل آمریکا اعلام کرد، اخراج “اندرو مک‌کیب”، قائم مقام مدیر پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) فوراً اجرا خواهد شد؛ اخراج ناگهانی و غیرمنتظره‌ای که می‌تواند بر

انتظار می رود گزارش بازرس کل وزارت دادگستری آمریکا که قرار است به زودی منتشر شود اعلام کند که مک کیب اطلاعاتی را در رابطه با تحقیقات حول محور استفاده کلینتون از سرور شخصی ایمیل به رسانه ها افشا کرده و بازرسان ناظر را گمراه کرده است.

مک کیب آخرهای ژانویه اعلام کرده بود که از سمتش کناره گیری می کند ولی گزینه “مرخصی آخر خدمت” را گزینش کرد که به او اجازه می داد هر سال حقوق بازنشستگی برابر با 60 هزار دلار دریافت کند. مک کیب قرار بود روز یکشنبه مصادف با تولد 50 سالگی اش بازنشسته شود.

مک کیب در بیانیه ای که درخصوص اخراجش منتشر کرد، کاخ سفید و دونالد ترامپ، مدیر جمهور آمریکا را به انتقام گرفتن از وی به خاطر عملکردش در پی اخراج جیمز کومی، مدیر سابق اف بی آی متهم کرد.

اخراج معاون مدیر پلیس فدرال آمریکا

مک کیب در این بیانیه گفت: انتشار این گزارش تنها بعد از شهادت من در کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان که در آن گزارشات جیمز کومی در رابطه با مذاکراتش با مدیر جمهور را تایید کردند، سرعت گرفت. این اتهامات وارده علیه من تلاشی بی سابقه از سوی دولت است که از جانب شخص مدیر جمهور جهت اخراج من از سمتم، از بین بردن وجهه و شهرتم و محروم کردن من از حقوق بازنشستگی که بعد از 21 سال خدمت دریافت می کنم، صورت گرفته است.

وی افزود: اخراج من بخشی از یک نقشه بزرگتر است که مشمول بر جنگ کنونی با اف بی آی و تلاش های رابرت مولر، بازرس خاص پرونده تحقیقات درخصوص ادعای توطئه ترامپ با روسیه است که از جانب دولت ترامپ به راه افتاده است.

دادستان کل آمریکا اعلام کرد، اخراج “اندرو مک‌کیب”، قائم مقام مدیر پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) فوراً اجرا خواهد شد؛ اخراج ناگهانی و غیرمنتظره‌ای که می‌تواند بر

مک کیب ضمن رد تمامی اتهامات وارد شده است علیه خود گفت: هیچ چیزی بالاتر از صداقت نیست و این ادعاها در رابطه با عدم درستی و راستی من صحت ندارد و با انگیزه های سیاسی صورت گرفته اند.

مک کیب همچنین این مساله را که وی اطلاعاتی را به رسانه ها فاش کرده رد کرد و گفت: تمامی ارتباطات من با رسانه ها تحت نظارت مدیر اف بی آی صورت گرفته بود. این یک راز نبود و چندین روز به طول انجامید و افراد دیگری از جمله مدیر اف بی آی از این گفت وگوها با خبرنگاران مطلع بودند. من بعد از اخراج جیمز کومی و مدیریت کریستفر ورای همانند گذشته به فعالیت های خود ادامه دادم.

اخراج معاون مدیر پلیس فدرال آمریکا

وی افزود: این اقدام آنها کاملا ناعادلانه است که بعد از 21 سال خدمت به شهرت من خدشه وارد کنند. این تصمیم آنها تنها به اف بی آی، اجرای قانون و تحقیقات رابرت مولر لطمه وارد خواهد کرد.

مک کیب همچنین جمهوری خواهان در کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان را به سوءبرداشت از شهادت هایش به منظور تقویت ادعایشان مبنی بر اینکه مقامات اف بی آی و وزارت دادگستری در انجام کارها نظارتی تخلف کرده اند، متهم کرد.

وی گفت: اطلاعات مطرح شده است در پرونده تحقیقات دموکرات ها درخصوص روابط ترامپ با روسیه مشمول بر کل اطلاعات در رابطه با درخواست اف بی آی جهت کسب مجوز شنود و نظارت بر کارتر پیج، مشاور سابق کمپین انتخاباتی ترامپ نبود.

مک کیب افزود: شهادت من به صورت گزیده ای نقل قول شده است و مورد سوءبرداشت قرار گرفته تا ادعاهای جمهوری خواهان را مبنی بر اینکه پرونده کریستفر استیو، جاسوس سابق انگلیس کلید به دست آوردن حکم شنود علیه پیج بود را تقویت کند.

ایسنا

واژه های کلیدی: آمریکا | تحقیقات | دادگستری | بازنشستگی | دولت ترامپ | دونالد ترامپ | حقوق بازنشستگی | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog