کلدانی ایران رودخانه سیل کن گلابدره وقوع سیل

کلدانی: ایران رودخانه سیل کن گلابدره وقوع سیل دربند تجریش

گت بلاگز استان ها وظیفه حکومت اسلامی تأمین نیازهای معنوی مردم است

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: حکومت نه‌ تنها وظیفه هدایت مردم به راه راست را دارد بلکه موظف است از رفتن مردم به راه ناصواب جلوگیری کند.

وظیفه حکومت اسلامی تأمین نیازهای معنوی مردم است

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم؛ آیت الله محمدتقی مصباح یزدی در جلسه درس اخلاق خود که در دفتر مقام معظم رهبری برگزار شد، با تأکید بر انجام کار ثواب و داشتن نیت الهی در انجام آن اظهار داشت: تصدی پست حکومتی اگر باهدف کسب رضایت الهی باشد، ارزشمند است و ارزش کارهای اخلاقی به نیت انسان بستگی دارد.
وی کاری را با ارزش دانست که با نشانه کسب رضایت الهی باشد و گفت: انجام امور از روی ریا و نفاق نه تنها ارزش اخلاقی ندارد بلکه حرام بوده و باعث گرفتاری و عذاب الهی می شود.

عبارات مهم : اخلاقی

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) بیان کرد: گرفتن زکات از سوی حکومت آن هم به زور جهت شخص انسان مسلمان ثوابی ندارد و این مال دیگر مربوط به آن شخص نبوده و مالش حلال است.
آیت الله مصباح یزدی با بیان اینکه در گستره دین مبین اسلام مصالح و مفاسد وسیع هست، افزود: این گستره مشمول بر نفع مادی و معنوی می شود و تأثیر آن در دنیا آخرت نیز بررسی خواهد شد.
وی ادامه داد: کار سیاسی دارای ارزش اخلاقی است که با نیت الهی انجام شده است باشد ولی بسیاری از آن ها از این ارزش برخوردار نبوده و دارای ثواب دنیوی و اخروی نیستند، آیا که کاری در سعادت ابدی انسان تأثیر دارد که دارای ارزش اخلاقی باشد.
استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه عوض کردن تشکیل نهادهای علمی از جمله آموزش و پرورش به علت عوض کردن در سبک زندگی افراد هست، افزود: حکومت وظیفه تأمین نیازهای نهادهای بدون متصدی را به عهده دارد که آموزش و پرورش از جمله آن ها است.
منبع: تسنیم
انتهای پیام/س

واژه های کلیدی: اخلاقی | حکومت اسلامی | آیت الله مصباح یزدی | گرفتن زکات | اخبار قم |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog