کلدانی ایران رودخانه سیل کن گلابدره وقوع سیل

کلدانی: ایران رودخانه سیل کن گلابدره وقوع سیل دربند تجریش

گت بلاگز بین‌الملل ادامه درگیری رسانه‌ای میان قطر و بعضی کشورهای عربی به سرکردگی عربستان

درگیری رسانه‌ای بین عربستان سعودی و امارات از یک سو و قطر از سویی دیگر جهت دومین روز متوالی ادامه یافت.

ادامه درگیری رسانه‌ای میان قطر و بعضی کشورهای عربی به سرکردگی عربستان

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان؛ به نقل از شبکه تلویزیونی العالم، درگیری رسانه ای بین عربستان سعودی و امارات از یک سو و قطر از سویی دیگر جهت دومین روز متوالی ادامه یافت. این در حالی است که مصر نیز وارد میدان شد و از بستن چند پایگاه اینترنتی قطری خبر داد.
اختلافات قطر و عربستان سعودی به شکل بی سابقه ای رو به زیاد کردن است و آنچه که به شدت یافتن آن کمک کرد پیوستن امارات و بحرین و مصر به جبهه عربستان سعودی هست. این مسئله میزان دو دستگی موجود بین کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس را نشان می دهد.

عبارات مهم : سایبری

روزنامه عکاظ چاپ سعودی بیانات شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی، امیر قطر، را وسوسه برانگیز و ماجراجویانه و نوعی خودکشی سیاسی توصیف کرد و نقش های مشکوک قطر را ادعاها و مغالطه هایی خواند که همه را غافلگیر کرد و زنگ خطر را در دنیا عرب و اسلام به صدا در آورد.
از نظر این روزنامه آنچه که باعث شدت یافتن انتقادات سعودی ها شد، اعترافات امیر قطر راجع به کشور عزیزمان ایران هست؛ جایی که تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی عنوان کرده بود کشور عزیزمان ایران یکی از قدرت های بزرگ است که ثبات در منطقه را تضمین می کند و جایگاه خاص منطقه ای و اسلامی دارد که نمی توان آن را نادیده گرفت و عاقلانه نیست که با آن کشور تنش ایجاد کرد.ائتلاف سعودی نیز قطر را متهم می کند که به کشورهای عربی از پشت خنجر زده است.
مصر نیز از دیگر کشورهایی بود که با بستن بیش از یازده پایگاه اینترنتی قطری که بعضی از آنها مربوط به رسانه های این کشور هست، به جرگه منتقدان پیوست. قاهره رسانه های قطری را به حمایت از جماعت اخوان المسلمین و محمد مرسی، مدیر جمهور برکنار شده است و جنبش مردم علیه نظام عبدالفتاح السیسی، مدیر جمهور کنونی مصر، متهم کرد.
از طرف دیگر، دوحه از اینکه بعضی رسانه ها و شبکه های ماهواره ای همچنان بیانات امیر قطر را پخش می کنند ابراز تعجب کرد؛ در حالی که وی این بیانات را تکذیب و اعلام کرده بود که پایگاه اینترنتی خبرگزاری قطر هک شده است است.
یکی از کارشناسان قطری در این باره گفت از این اصرار رسانه ها تعجب کردیم. بنابراین به این جمع بندی رسیدیم که این مسئله جنبه سیاسی دارد؛ این حمله سایبری، با نشانه نشان دادن قطر به عنوان کشور حامی تروریسم در دنیا است.
یک منبع قطری تاکید کرد کشورش تیمی جهت تحقیق راجع به این حمله سایبری به پایگاه اینترنتی خبرگزاری قطر تشکیل داده و همه تدابیر قانونی مورد نیاز را جهت تحت پیگرد قرار دادن عاملان آن اتخاذ کرده است.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سایبری | روزنامه | رسانه ای | رسانه ها | سعودی ها | روزنامه | اینترنتی | کشورهای عربی | عربستان سعودی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog